ÖN YATAKLAMALI PNÖMATİK SİLİNDİR

 

Direnç kaynağımetallerin üzerinden geçen akıma karşı gösterdiği dirençle oluşan ısı ve mekanik  baskı kuvvetiyle iki veya daha fazla metal yüzey arasında yapılan kaynak yöntemidir.

Philadelphia Franklin Enstitüsü'nde profesör olan Elihu Thomson direnç kaynağı yöntemini uygulayan ilk kişidir.1886 yılında tamamlanan çalışması, direnç kaynağının ilk temelleri olarak kabul edilebilir.

Temel olarak iki farklı tip direnç kaynağı bulunmaktadır,

1- punta kaynağı

2- dikiş kaynağı

kaynak işleminin sağlıklı olabilmesi için, akım şiddeti ve baskı kuvveti değerlerinin ihtiyaç duyulan miktarda uygulanması gerekir.

Akım kaynağı olarak elektrik transformatörleri kullanılırken, baskı kuvvetini oluşturmada sıklıkla pnömatik silindirler kullanılmaktadır.

 

Direnç kaynak makinalarındaki kullanılan silindirleri, makine üreticileri genellikle kendileri, boru, mil ve sızdırmazlık elemanlarını alarak, imal etme yöntemine giderler.

Günümüz rekabet şartlarında, maliyetleri azaltmak ve üretim miktarını arttırmak maksadıyla firmalar, mümkün olduğunca standart, kolaylıkla bulunabilinecek ürünlerin kullanımı ya da bazı üretim proseslerini, “fason yaptırma” diye tabir edilen, başka şirketlere yaptırma yöntemini seçerler.

2000 senesinden itibaren WINMAN markasını kullanarak pnömatik silindir üretim yapan firmamızda, 12 farklı tipte yapılan standart silindirlerin yanısıra, sektörel bazda, yapılacak işlere uygun özel silindir imalatı da yapılmaktadır.

Yapmış olduğumuz bu hizmetteki temel hedefimiz, üretici firmaların imalat süreçlerini daha hızlı ve ekonomik olarak gerçekleştirmelerine katkıda bulunmaktır. Kullanıcı firmaların ise arıza ve bakım durumları için hazırladıkları stokların önüne geçerek zaman ve maliyetten tasarruf etmelerine yardımıcı olmaktır.

 

 

 

Son yapılan özel silindirimiz ise , özellikle punta kaynak makinalarında kullanılan “ön yataklamalı silindir” tipidir.

Üretmiş olduğumuz bu silindirle;

Kullanılan,  ISO15552 standartına uygun olarak yapılan, WAC tipi profil gövde silindirleri herhangi bir arıza durumunda kolaylıkla, uygun fiyatlara ve kısa teslim sürelerinde temin edebilirsiniz.

WAC tipi silindirlerde bulunan standart yastıklama özelliği ile strok sonlarında oluşan darberler önlenmiş olur.

Farklı uygulamalara yönelik olarak;

gibi obsiyonları makine ya da projelerinizde kullanabilirsiniz.

Ø40 ve Ø125 piston çaplarında yapılan üründen, isteğinize uygun olarak farklı strok boylarında imalat yaptırabilirsiniz.

Ürünle ilgili olarak daha detaylı bilgi için şirketimize ulaşmanız yeterli olacaktır.