HORTUMLAR

 

Hortumlar;hayatımızın her alanında, değişik amaçlarla kullandığımız, aslında kullanırken bile çok farkında olmadığımız hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Kullanım sahası oldukça geniştir. Bütün sanayi kollarında, gıda ve sağlık sektörlerinden evlerimizdeki lavabolarımızın altındaki giderlere kadar hayatımızın her alanında hortumlara ihtiyaç duyarız. Bu bölümde standart hortumlar ve yüksek ısı flekshortumlarıyla beraber onları izole edeceğimiz yardımcı ekipmanları inceleyeceğiz.​

 

Hidrolik Hortumlar R1 / R2 / R9     

Basınçlı yağ ile çalışan sistemlerde aktarma organı olarak kullanılan hortumlardır.Ana kalem çeşitlerinin dışında çeşitleride mevcuttur .Fakat en çok tercih edilen modeller aşağıda detaylandırılmıştır.

 


 

 

 R1 (Tek Sıra Hasır Tel Örgülü ): Düşük basınçla çalışan hatlarda tercih edilen hortum çeşitleridir.Dönüş hatlarında da kullanılabilir. Daha çok tarım makinaları imalatçıları, testere imalatçıları, kompresör hatları hortumları olarak kullanılırlar.    
 

 
R2 (Çift Sıra Hasır Örgülü ): Orta yüksek basınçla çalışan hatlarda tercih edilen hortum çeşitleridir. Pres hidroliklerinde ve iş makinalarında 200-300 bar çalışma basınçlarında tercih edilirler.

  
 

 

 

 R9 (4 Sıra Hasır Tel Örgülü) : Yüksek basınçla çalışan hatlarda tercih edilen hortum çeşitleridir. Yüksek tonajlı preslerde ,darbeli çalışan kırıcı tarzı iş makinalarında 350-450 bar basınç aralığında tercih edilirler. Ayrıca 1000 bar çalışma basıncına dayanabilecek hortumlarda üretilmektedir.

Bütün bunların dışında hava,su,buhar,kimyasal,akaryakıt ,gıda  ve işe özel kullanılabilecek hortum çeşitleri de üretilmektedir.

Bu modeller;düşük,orta ve yüksek basınçlarda tercih edilen üç hortum tipidir.50-400 bar arasında çalışma basınç  dayanımına  sahiptirler.Bağlantıları için kullanılacak rekorlar ucuna yine hidrolik sıkma presleri ile monte edilirler.hidtek firması WINMAN  marka hortumları ,kendi hortum mağazası ve atölyesinde özenle presleyerek siz değerli müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Emme ve Dönüş Hattı için Hortum İç Çap Seçimi


Esnek Metal Paslanmaz  Fleksler  & Metal Örgülü Teflon Hortumlar

Esnek metal flekslerimiz yüksek sıcaklıktaki buhar ve sıcak su hatlarında aktarma araçları olarak kullanılan malzemelerdir.En önemli özelliği -200 +800 derece sıcaklıklarda çalışıyor olmalarıdır.Paslanmaz rekorlarla montajı yapıldığında aşınma ve paslanmaya karşı maksimum dirençlilik gösterir.Paslanmaz özelliğe sahip olmasından dolayı kimyasal malzeme aktarma işlerinde de rahatça kullanılabilir.Metal örgülü teflon hortumlarımız ise maksimum esneklik ve hareket gerektiren alanlarda   -60 º C / + 260 º C derece sıcaklıklara kadar buhar ve sıcak su aktarmada kullanılabilir.


Özellikleri:

*-200 º C / +800 º C yüksek dayanıklık         *Güçlü mukavemet                   *Ateşe dayanıklık

*Aşınma ve paslanmay karşı dayanıklık       *Hasara karşı dayanıklık              *Uzun ömür                       


Cam Yünü Destekli Silikon Kılıflar

Çalıştığı ortamlardan dolayı 1650 º C ye kadar yüksek ısıya ,kaynak cüruflarına  maruz kalan hidrolik ve pnömatik  hortumlar,elektrik  ve sensör kablolarının dış yüzeylerini korumak için  aynı zamanda içinden geçen sıcak akışkanı taşıyan metal örgülü hortumlarında ısı kaybı yalıtımları için ve iş güvenliği  karşılaşmaması açısından tercih edilen bir izolasyon yöntemidir.


Özel Sipariş Üzerine İstenilen Renkler Mevcuttur​.
1'den ( 25mm ) 4'( 102mm ) çapa kadar boyutlar bulunmaktadır.

Sürekli Çalışma Sıcaklığı: 260 ºC
En Çok Kısa Süreli Maruz Kalma: 1650 º C
Eriyik Sıçrama Direnci: Olağanüstü
Alev Sıçrama Direnci: Çok İyi
Aşınma Direnci: Çok İyi
Esneklik: İyi
Suya ve Yağa Direnci: İyi