HİDTEK İN, WINMAN MARKALI SİLİNDİRLERİNDE İKİ YENİ ÜRÜN

 

Firmamız 2006 yılının sonunda alınan ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ile imalat ve satış konularında müşterilerine verdiği hizmeti iyileştirmek adına attığı adımlara, yeni ürün çeşitleriyle yenisini eklemiştir.

hidtek ' in,     WINMAN  MARKALI SİLİNDİRLERİNDE İKİ YENİ ÜRÜN

 Firmamız 2006 yılının sonunda alınan ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ile imalat ve satış konularında müşterilerine verdiği hizmeti iyileştirmek adına attığı adımlara, yeni ürün çeşitleriyle yenisini eklemiştir.

Sürekli bir gelişim ve değişim trendinde olan rekabetçi piyasa ortamına uymak ve bir adım öne geçebilmek maksadı doğrultusunda, ürün yelpazesini her geçen gün arttıran hidtek , 2007 yılının başında WINMAN mini silindir ailesine katmış olduğu; WSSHRC Dönmez Milli Mini Silindirlerin ( Ø20, Ø25 ) yanına 2007 yılının ortasında; WSSRC Yuvarlak Silindirleri  ( Ø32, Ø40) ekleyerek aileyi genişletmiştir.

 

İmal edilen makine ve cihazlarda, ürünlerin fonksiyonelliğinin yanında görünümünün de önem kazanması, makinelerde kullanılan parça ve sistemlerin kompakt olmasını gerektirmektedir. Bu bağlamda, Ø25 piston çapına kadar olan mini silindir ailesine eklenen Ø32 ve Ø40 piston çaplı silindirler; yer sıkıntısının yaşandığı ya da görüntünün ön planda olduğu sistemlerde, boyut ve kompakt görünümleri ile tercih sebebi olmaktadır.

Aynı işlevi gören Ø40 piston çaplı ISO Alüminyum Profil gövdeli silindire göre %45 daha az yer kaplamaktadır ( Şekil 1 ).  WINMAN   WSSRC serisi silindirlerde de; Manyetik, yastıklamalı, çift milli gibi opsiyonlar mevcut olup, bağlantı ölçüleri de kullanıcının isteği doğrultusunda değiştirilerek, bir gün gibi kısa teslim sürelerinde kullanıcıya ulaştırılabilmektedir.

Şekil  - 1

hidtek ’ in bir diğer üretmiş olduğu ve Faydalı Model Patentini aldığı ürün WINMAN WAP serisi, cam elyaf takviyeli kompozit malzemeden kapakların kullanıldığı, ISO Alüminyum Profil Gövdeli silindirlerdir.

Türkiye’ deki ilk ve tek üretici olan hidtek ,  WINMAN  WAP serisi silindirlerini şimdilik Ø32, Ø40, Ø50, Ø63 piston çaplarında üretmektedir.

 

WAP serisi silindirler ile; su, korozif gaz ve sıvıların yoğun olarak kullanıldığı ve bu olumsuz koşullara direkt maruz kaldığı; boyahane, deri işleme tesisleri, gıda sektörü ve kimyasal madde üretimi yapılan firmalarda kullanılan silindirlerin ömürlerini uzatarak yatırım, bakım, iş görme ve kayıp zaman maliyetlerini aşağıya çekmek hedeflenir.

 

 Diğer  WINMAN  silindirlerde olduğu gibi WAP serisi silindirlerde de farklı opsiyonlar mevcuttur. Örneğin; silindir mili paslanmaz çelikten, sıcak ortamlarda kullanılacaksa ( 200 °C’ ye kadar ) viton keçeli, manyetikli, çift milli gibi silindir opsiyonlarının da üretimi yapılabilmektedir.

Manyetik sensör kullanılacak silindirlerde; alüminyum profil gövde üzerinede bulunan manyetik sensör kanalı ile sensörü sabitlemek için ayrıca bir sensör braketi gerektirmez ve silindirin kare olan görüntüsünde bozulma yaşanmaz.

 Kapakların üretiminde kullanılan cam elyaf takviyeli kompozit malzemenin özel olarak formülize edilmiş karışımın, imalatı yapılan her kapak partisinden alınan numunelerin KOSGEB’ te ısıl ve mekanik muayenelere tabi tutularak, malzeme kalitesini güvence altına almış olur.

Üretimini yapmakta olduğumuz mevcut silindir çeşitlerimizde ve üretim programına yeni eklediğimiz silindirlerde standart üretimimiz olduğu gibi, kullanıcı talebine göre farklı strok, kullanım amacına ve yerine göre özel imalatlarımız da çok kısa zamanda üretip teslim ediyoruz.

Bu ayrıcalığı göz etmeniz, siz değerli satıcı ve kullanıcılarımızın menfaatine olacağına inanıyoruz.