DPGEE ORANSAL VALFLER

Hidrolik sistemlerin değişken değerlerde çalışmaları durumunda oransal  hidrolik valfler kullanılmaktadır. Sistemdeki değişken basınç ise basınç oransalı, hız ise debi oransalı kullanılmaktadır. Hidtek bünyesinde WINMAN marka NG6 ve NG10 nominal ölçülerinde dünya standartlarında kart hariç oransal tiplerin dışında yeni model olarak DPGEE debi oransal valflerini de stoklu olarak hizmete sunmuş bulunmaktadır.

WINMAN DPGEE oransal yön valfleri mobil ve endüstriyel hidrolik uygulamalarında hassas konum kontrolü için üretilmiş elektronik kart ayarı gerektirmeyen kartı üzerinde bulunan ürünlerdir.

DPGEE debi oransalları NG6 standartlarında 8l/min, 16l/min, 32l/min NG10 standartlarında 25l/min, 50l/min ve 75l/min olarak üretilmektedir. DPGEE debi oransalları üzerinde bulunan kontrol kartları sayesinde  soketine verilecek +10 veya     -10 volt voltaj yada 4-20 mA akım değerleri ile kontrol edilirler. DPGEE oransal valfleri farklı orta konum özellikleri ile sistem özelliğine uygun valf seçimine elverişlidir. DPGEE oransal yön valflerinin geri besleme özelliği sayesinde tahrik elemanın pozisyonu kontrol edilebilmektedir.