WINMAN LINEER AKTÜATÖRLER

WINMAN Lineer aktüatörler bir döner tahrik elemanının dönme (dairesel) hareketini, lineer (doğrusal) harekete çevirerek faydalı iş yapmaya olanak sağlayan iş elemanlarıdır. Günümüz şartlarında hassas, kontrol edilebilir, hızlı makinelerin tasarlanması ile birlikte bu ürünlere duyulan ihtiyaç artmış ve kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

 

 

Hid-Tek firmamız, ilerleyen teknoloji ile birlikte kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına, yaptığı analizler sonucu yerli lineer aktüatör üretimine kolları sıvamıştır.  Hidrolik ve pnömatik alanlarda göstermiş olduğu başarıdan güç alarak ar-ge personelinin iki yıl süren ar-ge çalışmalarının ve testlerin sonucunda, Türkiye’de ilk defa yerli olarak WINMAN Lineer Aktüatörler firmamız tarafından Bursa  fabrikamızda üretilmiştir. 2014 yılından bu yana standart ve kişiselleştirilmiş ürünlerin imalatı ve satışı yapılmaktadır.

 

Firmamız WINMAN Lineer Aktüatörler ile kullanıcılarına servo ve step motor adaptasyonuyla; hassas pozisyonlama, tekrarlanabilirlik, değişken ivmeli ve kontrol edilebilir hız aralıklı hareket, tork kontrol imkanları sağlamaktadır. WINMAN Lineer Aktüatörler; makine imalatı, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, gıda, tekstil, ambalaj ve paketleme, sağlık cihazları, test cihazları, robotik ve elektronik uygulama alanlarında kullanılmaktadır.

 

WINMAN Lineer Aktüatörler ISO 15552 pnömatik silindirler standardına uygun olacak şekilde standart olarak 32, 40, 63 çaplarında üretilmektedir. Vidalı milli ve trapez milli seçenekleri mevcuttur. Standart ürünler dışında müşteri isteğine bağlı olarak özel çaplarda ve stroklarda üretim yapılması mümkündür.

 

ÜRÜN

VİDA TİPİ

VİDA HATVESİ (mm)

MAKSİMUM HIZ (m/dk)

MAKSİMUM YÜK (N)

MAKSİMUM STROK (mm)

WESC032

TRAPEZ MİL

10x10

30

500

500

VİDALI MİL

10x10

30

500

500

WESC040

TRAPEZ MİL

16x5

15

760

500

VİDALI MİL

16x5

15

760

500

VİDALI MİL

16x10

30

760

500

WESC063

TRAPEZ ML

22x12

36

1000

500

VİDALI MİL

20x10

30

1000

500

VİDALI MİL

20x20

60

1200

500

 

            *Değerler standart değerler olup, uygulamaya göre hız, kuvvet, strok artış imkanı sağlanmaktadır.

 

WINMAN Lineer Aktüatörler herhangi bir markanın servo motor, step motor ve dc motor montajına uygundur. Montaj işlemi basittir, eksenel veya paralel montaj imkanı sağlar. WINMAN Lineer Aktüatörler standart olarak WINMAN marka entegre servo/step motorlar ile de tahrik edilmektedir. WINMAN servo/step motorlar harici PLC ve sürücü ihtiyacı olmadan, motor üzerinde bulunan entegre sürücü ve NANO PLC ile hız, konum ve tork kontrolü yapmaya olanak sağlar. Bu özellik kullanıcıları ekstra PLC ve Sürücü maliyetlerinden kurtarmaktadır. WINMAN servo motorların PLC kullanılan yada kullanılması gerekli sistemlere de uyumlu modelleri mevcuttur.

 

 

WINMAN Lineer Aktüatörler rakiplerine oranla daha kompakt yapı, sessiz çalışma, kapsamlı aksesuar seçenekleri, kişiselleştirilebilme ve kolay ürün seçimi, enerji tasarrufu, az bakım giderleri ve zamanı, yedek parça avantajları sağlayarak mükemmel bir performans sağlar.

 

Hid-Tek firmamız, alanında uzmanlaşmış teknik kadrosu ile müşterilerine doğru ürün seçimi ve satış sonrası desteği sağlamaktadır. Uzman kadromuz, ürünlerin tasarımı, projelendirilmesi, yazılımı ve geliştirilmesi için çalışmalar yapmaktadır.