TURTLE PUMP

 

 Ürünlerde daha fazla enerji tasarrufu, verimlilik, kompakt ölçüler gibi özellikler seri imalat süreçlerinin hızla artmasıyla daha fazla gündem işgal etmeye başladı.Basınçlı hava ile üretilen vakumun, fabrikaların yarı mamül ve mamül taşıma işlemlerinde oldukça sık kullanılmakadır. Basınçlı hava enerjisinin tüketiminde verimliliği sağlamak ve enerji maliyetlerini düşürme adına VMECA firmasının sunmuş olduğu TURTLE PUMP ürünü kullanıcıya farklı avantajlar sağlamaktadır.Vakum üretim için gerekli olan; üreteç, filtre, vakummetre, basınç ve bıraktırma valflerini küçük bir alana sığdırarak kompakt bir yapıya sahiptir.Bıraktırma valfi ile vakum filtresi sürekli temizlenerek, vakum filtresinideki tıkanıklıklardan dolayı oluşacak vakum düşüşleri yaşanmayacak. Ayrıca filtre temizliği için oluşan bakım duruşları da bu ürünle en aza indirilecek.

 

 

    

 

 

 

 

 

Vakum üretimi yapan ürünlerin birbirlerine çok yakın olması sonucu, vakum seviyesine ulaşma zamanı kalasik sisteme göre 3 kat kadar daha hızlıdır, bu sayede taşıma işlemlerinde taşıma için gerekli olan vakum seviyesine ulaşma için beklenen süreler 3 kat daha azalıyor.

 

 

Kullanılan VMECA vakum katrici sistemi sayesinde, 2,8 bar giriş basıncına kadar, vakum seviyesinde düşüş oluşmamaktadır. Düşük giriş basıncı sayesinde ise tüketilen basınçlı hava enerjisinde tasarruf sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                VMECA TURTLE PUMP

                                                       KLASİK SİSTEM